TDOF CLAN FORUMU

TDOF CLAN JKA

AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Kristal ---> LeaF

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
LeaF
Forum Member
Forum Member

Klan : TDOF Gözlem

MesajKonu: Kristal ---> LeaF   Ptsi Tem. 27, 2009 3:10 am

----------------------------------* LeaF *--------------------------------------
Dantooine tepelerinde bir yer ;
Herzamanki günlerden.Güneş tepede, gözlerim kapalı, alabildiğince burnumun bu güzel havanın kokusunu içime çekiyorum.Güç herzamanki gibi dengede.Oturdugum kaya biraz soğuk olsada hava bunun için fazla sıcak.İlginç..Ustamın gücünü hissediyorum..Bu kadar dengesizmi ?
Tüm bu havaya rağmen içime bir huzursuzluk düştü.Gözlerimi hiç açmadan konsantre oldum...Gücün geldiği yöne.Dengesiz.Tahminen 500 metre uzaktadır.Işın kılıcımı elimle yokladım.Kötü bir his vardı içimde.Bu tepelerden görmek o kadar zor değildi.Gerçi yer yer yüksek kayalar vardı.Gücü uzaktaki bir kayanın arkasından geldiğini hissetmek için Usta olmaya gerek yoktu.Ve kıvrak bir vücudun kayanın arkasından bir mermi gibi koştuğunu gördüm.Arkasındanda bir vahşi hayvan.Gücü kullandığı kesindi ama ışın kılıcını göremiyordum.Belkide yardımıma ihtiyacı vardı ? Belkide yok ?.Şansımı denemeye karar verdim.
Adımlarım "güç" ile çimlerin üzerinde dans edermişim gibiydi.Çevik bir dans.Ustam olmadığı kesin.Bir bayan..Üstelik aydınlık tarafı benimsemiş.Ustam, yani babam uzun zamandır benim Dantooine'deki konsey ile bağlantı kurmamı istemişti.Belki bir hayat kurtarmama birşey demez.Neredeyse hiçbirşey kalmamıştı ve kızın bana doğru koştuğunu gördüm.50 metre ? belki 30.Işın kılıcımı elime aldım ve aktif hale getirdim.Yayılan mosmor ışınlar göz alıcı şekildede olsa yeşil çimlerin üstünde uyumsuz bir şekilde loşluk yayıyordu.Kız yanımdan koşarak geçti ve hayvan bir an dikkatini bana verdi.Yeterince yaklaşınca ışın kılcıımı yana çevirip ayağını kestim.O kadar zor olmamıştı.Eğitimlerdeki gibi.
-Teşekkür ederim. İnce bir ses.Bir an şaşırıp döndüm.
-Önemli değil. Yüzünü iyice inceledim.Esmer ve uzun saçlıydı.Gücünde bir dengesizlik hissediyordum.
-Eğitim için buralardasın heralde ? dedi nefes alış verişi yatışırken.Meditasyonu eğitim olarak görebilirmiydim ki?
-Meditasyon yapıyordum dedim gülümseyerek.
-Şehirden neredeyse çeyrek günlük uzak bir mesafedemi ? sorusundan sonra kaskatı kesildim.
-Peki ya sen ? Işın kılıcın yanında yokken hayvanları kızdırıp onlardan mı kaçıyorsun ? şehirden neredeyse çeyrek günlük uzak bir mesafede diyerek ekledim.
-Bir görev için buradayım.Usta Kyoot'u arıyorum. ağzımın kapalı olduğuna dikkat ederek babammı ? diye şaşırdım.Hemen anladı.
-Tanıyorsun galiba?
-Evet.Nasıl tanımıyayım.Ustam olur. Pişman mı olmalıydım ? Evet, kesinlikle.Kız 2 saniye bana baktı ve o anda geldiğini hissettim.
En yakındaki kayayı gücü ile kaldırıp bana doğru fırlattı.Hemen ellerimi kayaya uzattım ve gücü kayanın olduğun yerde durmasına yoğunlaştırdım.Ve sonra yüzüme sıkı bir yumruk yedim.Bir an gördüğüm herşey döndü.Üzerimde ve bana bakıyordu.
-Üzgünüm.
---------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------> Ryokk <---------------------------------------
Dantooine Şehri : Dantooine Jedi Topluluğu ;
-Enny'den mesaj gelmiş.Kyoot'u bulmuş. dedi arkadaşım Olh.
-Ee şimdi ne olacak? diye fısıldadım.Ki Olh duymuştu bile.
-Bilmem, konsey ceza verecektir.Yaptığı bencede yanlıştı. dedi arkadaşımı dışlayarak.Ne olmuş ki, Kyoot en doğrusunu yapmıştı.
-Ahh sevindim.Umarım çok kötü bir ceza verirler dedim Olh'a sakin bir bakış atarak.Konsey odasına yaklaşmıştık.3 adım ? belki 4 ?
1..2...3. adım ve kapı..Evet Usta Wandarr koltukta oturuyordu ve bizi buyur etti.
-Mesajımız var. dedi Usta Wandarr
-Evet Usta dedim.
Bir düğmeye basarak hologramı başlattı.Enny bir çoçuğu bağlamıştı.18 yaşında falan ? Kyoot ? Aah saçmalık.Ve Enny konuşmaya başladı.
-Usta Wandarr.Leaf'i yakaladım, Kyoot'un oğlu. (Şok oldum.Giderken sadece 12 yaşında ve huysuz bir çocuktu.)Kyoot bunu farkedip peşime düşecektir.Neyseki ışın kılıcım var.Destekleri mesajın sonundaki koordinatlara gönderin.Güç sizinle olsun.
Usta Wandarr bana baktı.
-Biliyorsunuz Enny Coruscant Konseyinden gelen profesyonel bir usta.Ryokk, Enny'e yardıma senin gitmeni istiyorum. dedi. 1 sn olanları toparladım ve konuşmanın devamını hemen yakaladım.
-Olh ve 2 tane Jedi Şovalyesi alın yanınıza.Kyoot tehlikelidir. dedi Usta Wandarr ve beynimize güç ile : - Enny daha tehlikelidir.Ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.Sizin için 4 tane speeder dışarıda bekliyor.
Kafamla onayladım
-Güç sizinle olsun.
Hemen konsey binasından ayrılıp hangara ilerledim.Olh ile beraber gidiyorduk.Boşyere Şovalye almamıza gerek yoktu.Olh mermilerini zaten hazır etmişti.
-Enny'i öldürecekmiyiz ? Dedi Olh
-Bilmiyorum.Ama Kyoot'u neden istiyor ki? Uzun zamandır Coruscant Krayt Taşını arıyor. dedim ve güç ile beynine ulaştım.
-Konseyden başka kimse Krayt Taşını bilmiyor.Sen dışında.
-Ağzım sıkıdır. deyip gülümsedi
-Şüphem yok ! dedim ve speederi gazladım.
-----------------------------------* LeaF *---------------------------------
Demir, Pas tadı ağzımı doldurmuştu.Uzun zamandır kan tadı almamıştım.Hakikaten bu kız sağlam vurmuştu ve ağzım acıyordu.Elimle silme ihtiyacını bastırdım çünkü ellerim bağlıydı.İğrenç ! Önümde bekliyordu bide.Kim bu lanet kız ?
-Enny ben. dedi ince, narin ama tehlikeli sesi.
-Leaf.Memnun oldum. dedim. -Iyi şartlarda tanışmasakta diye fısıldayarak ekledim.
Gülümsedi ve bir anda gülümsemesi yüzünde dondu.
-Kristal nerede?
Sorusuna bir cevap aradım...
- ... boş boş gözlerini inceledim.
-Kristal nerede ? dedi daha ikna edici bir tonla.Ve birdaha
-Kristal nerede ?. İçimi öyle bir söyleme isteği kapladı ki bilmesemde söylemek istiyordum.
-Gücün oyununa getiremessin beni ! diye hırladım ona.Kaşlarını kaldırdı.
-Usta Kyoot nerede ?
Gene sessizlik.Ve güçte bir dalgalanma.Büyük bir kamp çadırının içinde koltuğa bağlı olarak bekliyordum.Gene sessizlik ve gene bir dalgalanma.
-Burada. dedim tehtidkâr bir şekilde.
Oda gülümsedi.Ve ışın kılıcımı açtı.
-Benim kılıcım ? dedim tek kaşımı kaldırarak.Bir saniye için bana baktı ve 120 dereceye yakın bir şekilde dönüp ışın kılıcını kampın kumaş duvarlarını yırtacak şekilde savurdu.Kumaşın hışırtısından başka duyduğum birşey vardı.Bunu bastıracak birşey.....Ustamın ışın kılıcının Enny'ninkine çarpması.Bir an için göz kamaştıran bir ışıltı çıktı ve Enny hızlıca yer değiştirdi.Kyoot çadırın başka bir parçasını yırttı ve içeri girdi.İçeride amansız bir mücadele vardı.Bense güce odaklanıp şu elimdeki teknolojik kelepçeleri çıkarmak için debeleniyordum.Ve her deneyişimde tekrar elektrikten etkileniyordum.Enny kılıcını savurdu ve Kyoot hemen engelledi.Ardından Kyoot'tan bir kontra atak ! Ve Enny engelliyor.Evet gayet eğlenceli görünüyor.Nedense ikiside hiçbirşekilde yorulmuşa yada dikkati dağılmışa benzemiyordu..Tamam bulmuştum ! Enny'e konsantre olup ustama yardım etmeliydim.Enny'nin beynine giriyordum.Dev bir kalkan vardı.Yuvarlak...Bir çatlak..Bir çatlak...Kusursuz görünüyordu.Ama Enny her darbede kalkanı bir kaç saniye yanıp sönüyordu.Tamam birdahaki darbeye giriyordum.Bir an için kalkanı azaldı ve içeri sızdığım anda gözleri bana döndü.Elini hemen bana doğrulttu ve sandalyem çadırdan dışarı fırladı.İçerideki boğucu hava gitmişti.Ama ellerim hala bağlıydı ve yere sürttüğü için aşırı kanıyordu.Acıyordu...Ustamın gücündeki dalgalanmayı hissettim ve savaş kesildi.
-Kristal nerede ? dedi ince ses.
-Bilmem. dedi tanıdık ses.
-Bunu ödeyeceksin dedi ince ses ve herkes sanki nefesini tutmuş gibi bir sessizlik oldu.Birşey yapmalıydım !
-Yeteeeeeeeeeer ! diye avazım çıktığı kadar bağırdım.Ama bunu normal tonla söylemiş olduğumu farkettim.
-Biliyorum ! Evde ! Altta bir depomuz var gizli !.
Enny bana baktı.Yani ben öyle hissediyordum.Sonra ayak seslerini duydum çadırdan çıktı ve bana yaklaştı.
-İyi denemeydi ufaklık dedi saçlarının arasından.Güç ile söylemiyorsun ve kendi isteğin ile söylüyorsun.
-Kolaysa kalkanımı del geç ! diye tehtid savurdum.Ve 1-2 saniye sonra bir hançerin beynime girmeye çalıştığını hissettim.Sağdan.Tüm gücümü sağ tarafıma yükledim.Ve hemen önüme geçti.Tam göz hizama...Hemen gücümü o yana yükledim.İdare ediyordum..
Enny homurdanarak beni çözdü ve yürümeye başladık.Güçte bir dalgalanma olduğunu hissettik.İlk arkamıza bakan ben oldum.Ustammıydı ? Hayır..Vadinin diğer tarafından 2 speeder geliyordu.Kayaları geçiyorlardı...600 metre falan.birkaç ağaç ve bir çadır sonra 1 kaya ve biz.Enny döndü ve gülümsedi.
-Destek geldi.
Bu kadar kendinden emin olmasına şaşırmıştım.Nedense hiçbirşey hissetmiyordum.Enny tekrar şu lanet kelepçeleri taktı.
-Hoşgeldiniz Dostlarım.Diye selamladı Enny speederdaki adamları.
-Hhoshbulhdukh ! dedi gungan ırkından olan.
-Merhaba dedi diğer esmer, kel adam.Muazzam konuşuyordu.
-Görevim tamamlandı.Siz Çadırdaki dark jedi ile ilgilenirseniz sevinirim. dedi Enny ve ağzımı açamadım.Sahiden açamadım.Nedense güçlü bir yapıştırıcı ile yapıştırılmış gibiydi.
Evin yakınlarına geldik.Bahçe 2 gün öncesinden harap idi.Evimiz saldırıya uğramıştı.Şu vahşi hayvanlar....Beni eve doğru yönlendirdi.
-Şimdi göster. dedi.
Yürüdüm ve bahçeden girilen bodruma ilerledim.Kilidi gösterip;
-Burayı açmamız imkansız şifreyi babam hiçbirzaman söylemedi diyip yalan uydurmaya çalıştım.
Işın kılıcımı açıp basitçe parçaladı.
-Önden baylar..
Nazikçe gülümsedim.
Bende ilk kez bu depoya iniyordum..Merdivenler dikti.Aşağı indiğimde şaşkınlıktan ağzım açık kaldı.Bir tür askeri üs gibiydi.Haberleşme çihazları, kontrol makineleri, Dantooine'nin planları, ve cam bir kutu içinde cam dev bir silindirdeki değerli parlak bir taş.Enny ilerledi ve kılıcı ile camda bir delik açtı.Ve sonra cam kutuda bir delik.Elini bu iki delikten uzattı ve kristali kavradı.Bir an için kristalin ne olduğunu anlamaya çalıştım.Neden bu kadar değerli ? Sadece bir kristal değilmi ? Krayt Kristali..Krayt kelimesi hiçbir anlam ifade etmiyordu...Yada ediyordu.Şu küçükken Ustamın bana anlattığı korkunç hikaye..Krayt ejderhaları..Ben bunları düşünürken Enny'nin sevinç çığlığı beynimde yankılandı.Daha doğrusu sadece cığlığı ! Çünkü taş sadece bir hologramdı.
-Sennn.. dedi dişlerinin arasından.
Eyvah.Başım belada.Ukala yaşadım Ukala ölmek için erkendi...
Işın kılıcını hızla başımı kesecek şekilde savurdu.Ve gene bildik ses.Bir kafa uçurma....
Kullanıcı profilini gör

Kristal ---> LeaF
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası